Hoeveel leest de gemiddelde Fransman en hoeveel Fransen lezen regelmatig een boek?
85% van de Fransen zegt lezer te zijn. Die lezers lezen gemiddeld 16 boeken per jaar, waarvan 14 in boekvorm en 2 in digitale vorm.
De Franse boekenindustrie heeft een geschatte jaaromzet van 5,5 miljard euro. 3.000 uitgevers publiceren tenminste eenmaal per jaar een titel en 70% van die uitgevers bestaat minder dan 20 jaar. Ze zorgen voor een totale werkgelegenheid van 80.000 banen.
20% van de Franse bevolking leest digitale uitgaves, wat een stijging betekent van 2% in een jaar. 86% gebruikt daarbij een "liseuse", een e-reader. 35% van de digitale lezers meent dat het gebruik van digitale boeken zal toenemen terwijl 18% meent dat het zal afnemen.
27% van de Fransen leest wel eens op zijn smartphone, 37% leest op een laptop en 58% gebruikt regelmatig een tablet.
Digitale lezers lezen gemiddeld 57 minuten per dag.
Kuifje is de naam van de hoofdpersoon in "De avonturen van Kuifje", een van oorsprong Franstalige serie stripverhalen.
Huidige bezoekers: 39
Franse en Franstalige boeken. In de rubriek Media vind je meer over tijdschriften.
Artikelen over de Franse justitie, wetten en regelgeving.
Wat wetenswaardigheden over de Franse taal
Enkele subrubrieken met nieuwsberichten.
Met welke Franse belastingen heb je te maken en met welke in je vaderland.
Waar wijkt een Franse verzekering af van de Nederlandse...
AllesFrans, ook voor tuinrecepten: recepten voor en uit de tuin.
Enkele subrubrieken met nieuwsberichten.