AllesFrans
https://www.allesfrans.com/spip/spip.php?article1921
Verhuren aan een vereniging
maandag, 11 november 2013

Er bestaat geen van specifieke wet- en regelgeving voor een huurovereenkomst tussen een vereniging en een particuliere verhuurder. Daarom ben je vrij een contract overeen te komen met de aanvullende regels van artikel 1714 en volgende van het Franse Burgerlijk Wetboek, de Code civil.

Maar volgens de Hoge Raad, de Cour de cassation, kan een vereniging waarvan de "gebruikelijke activiteit" de renovatie van gebouwen en verbetering van de woonomstandigheden is, een professioneel huurcontract claimen.
 
De huurovereenkomst is op grond van artikel 57A van de wet van 23 december 1986 onderworpen aan de volgende bepalingen:

Ze moet schriftelijk worden vastgelegd voor een periode van ten minste zes jaar;
De huurder kan de verhuurder te allen tijde op de hoogte brengen van zijn voornemen om het pand te verlaten, met inachtneming van een opzegtermijn van zes maanden;
Het huurcontract wordt automatisch met de overeengekomen vastgestelde termijn verlengd, tenzij een van beide partijen de andere ten minste zes maanden voor de vervaldatum van haar voornemen kenbaar maakt de termijn niet te willen verlengen. Dit moet gebeuren met een aangetekende brief met ontvangstbewijs of door een deurwaarder.