AllesFrans
https://www.allesfrans.com/spip/spip.php?article4303
Kan het opvragen naar ambtelijke stukken in rekening worden gebracht?
zaterdag, 5 oktober 2019

Dossier, rapport, studie, notulen, notulen, kieslijsten.... Kan een gemeente de kosten in rekening brengen voor het opzoeken in haar archieven van administratieve documenten die met het publiek kunnen worden gedeeld?

De overheid kan deze dienst in rekening brengen zodra een kopie van het document (op papier of digitaal) wordt gemaakt. Bij de berekening van deze kosten wordt rekening gehouden met bepaalde elementen (kosten van de verleende steun, de werking van de apparatuur om het gevraagde document te reproduceren....).

Het bedrag van de kopieerkosten die moeten worden betaald door personen die om een reproductie van het document vragen, mag echter niet hoger zijn dan het bedrag van de kopieerkosten: